close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
   

   

 • STRONA GŁÓWNA

 • 17 października 2017

  W dniach 10-13 października 2017 r. w centrum wystawienniczym Poly World Trade Center Expo w Kantonie już po raz czternasty odbyły się wielobranżowe targi China International Small and Medium Enterprises Fair (CISMEF) skierowane do małych i średnich przedsiębiorstw.

  Udział polskich firm koordynował Wydział Promocji Handlu i Inwestycji działający przy Ambasadzie RP w Pekinie. W polskim pawilonie znalazły się stoiska dziewięciu firm z branży spożywczej, bursztynniczo-jubilerskiej oraz oferujących kosmetyki i detergenty. Największym powodzeniem cieszyły się zaprojektowane przez polskich artystów unikalne wyroby z bursztynu, produkowane zgodnie z polską recepturą kiełbaski oraz szarlotka z lodami. W polskim pawilonie odwiedzający mogli także kupić polskie mleko, soki, muesli, kosmetyki, suplementy diety i chemię gospodarczą.

   

  Ważną częścią targów były towarzyszące im konferencje, seminaria oraz spotkania organizowane dla delegatów z poszczególnych krajów. 10 października odbył się szczyt China SME Summit, a dzień później – konferencja ASEM Seminar dotycząca finansowania małych i średnich przedsiębiorstw. Podczas swoich wystąpień doświadczeni przedsiębiorcy z kraju partnerskiego targów, tj. Republiki Południowej Afryki, a także przedstawiciele Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Rozwoju Przemysłowego UNIDO prezentowali najczęściej stojące przez początkującymi biznesmenami przeszkody oraz szereg sposobów wsparcia MŚP.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: