close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
   

   

 • STRONA GŁÓWNA

 • 6 listopada 2017

  2 listopada br. Konsulat Generalny RP w Kantonie miał przyjemność gościć studentów pierwszego roku polonistyki Guangdong University of Foreign Studies.

  Takie wizyty odbywają się co roku w pierwszym semestrze nauki oraz pod koniec roku akademickiego, przed wyjazdem studentów do szkół letnich w Polsce. Spotkanie otworzyła Konsul Generalna Joanna Skoczek, która powitała studentów i opowiedziała pokrótce o pracy i zadaniach placówki.

   

   

  Następnie goście wzięli udział w quizie podstawowej wiedzy o polskiej geografii, języku i symbolach – odważni po zaledwie kilku tygodniach nauki języka polskiego mogli zmierzyć się z tradycyjnym łamańcem „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie i Szczebrzeszyn z tego słynie”. Studenci zaimponowali nam znajomością nazw wielu polskich miast, choć wizyta w Polsce dopiero przed nimi.

   

   

   

  Po poczęstunku, podczas którego studenci mogli skosztować m.in. soku z polskich jabłek, przyszedł czas na projekcję filmu dokumentalnego o Michale Boymie i Edwardzie Kajdańskim – polskich pasjonatach Chin. Na zakończenie Dnia Otwartego goście otrzymali drobne upominki, które – mamy nadzieję – przydadzą im się w nauce polskiego języka i kultury.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: